Гречана крупа
Гречана крупа – одна з найпопулярніших у всіх країнах світу. При цьому мало хто знає, як вона з’явилася і чому стала популярною.
Походження
Мало хто знає, що батьківщина гречаної крупи — Північна Індія та Непал. Вона почала рости 5000 років тому як дика трав’яниста рослина з невеликими білими суцвіттями.
Гречка поступово поширювалася світом і до 15 століття до нашої ери вона росла в Китаї, Японії та Кореї. Пізніше про неї дізналися на Близькому Сході, Кавказі та у всій Європі.
Способи споживання
Спочатку крупу подрібнювали і використовували як борошно для коржів, але з часом зерна стали сушити, чистити та варити як кашу.
Гречка не єдина назва цієї крупи. В Індії її називають «чорним рисом», в Італії та Німеччині – «турецьким зерном», у Греції – «чорною пшеницею».
Найчастіше з гречки готують ароматну розсипчасту кашу. Але ще її можна використовувати як харчову добавку, борошно, чай та мед.
«Їжа не для всіх»
Спочатку гречка була делікатесом і з’являлася лише на боярських та купецьких столах, для сільських жителів крупа була надто дорогою.
У воєнний час гречка була основою раціону солдатів. Поживну кашу їли і рядові, і офіцери. Пізніше почали з’являтися наукові докази про користь гречки, і за радянських часів вона стала головною стравою на столах усіх верств населення.
Користь
Сьогодні гречана крупа вважається найдієтичнішою, тому її регулярно їдять спортсмени та ЗОЖ-активісти.
Її називають «царицею круп», тому що в ній містяться складні вуглеводи, рослинний білок, маса вітамінів та мікроелементів.