preloader

Всім городникам відомий злісний бур’ян – щириця. Ось ця дика рослина і є пращуром сучасних типів їстівних амарантів.

Рослинна культура майбутнього, яка прогодує всю планету – так називають амарант за його найцінніші харчові та лікувальні властивості. У нас він поки що мало відомий, як харчова рослина. У кращому випадку його використовують як прикрасу для квітників, але вже зараз починають використовувати у кулінарії як продукт, що не містить глютену.

В амаранті є сквален! Сквален покращує насичення клітин киснем і міститься у печінці глибоководних акул. В амаранті сквалена в 4 рази більше, ніж у печінці. Так само сквален покращує імунітет, омолоджує клітини. Нині сквален широко використовують у косметиці, т.к. має властивість омолоджувати шкіру.

Амарант – чемпіон із вмісту білка

Його прирівнюють до м’яса кальмарів. Дасть фору сочевиці та нуту. За дотримання посту і для веганів – маст хев. Ця рослина має колір гранату та смак горіха. І якщо його регулярно, можна зовсім відмовитися від м’яса. В амаранті 18 (з 20!) амінокислот. Багато незамінних амінокислот. Лізина більше, ніж у пшениці у 3,5 рази, та у 2,5 рази більше, ніж у кукурудзі.

Крупа: ідеальний сніданок

Сніданок на основі цієї крупи – чудовий варіант для тих, хто дотримується дієти. У блюді всього 103 калорії на 100 г готової крупи, 13 г білка, 7 г корисних жирів та 69 г довгих вуглеводів. Така каша подарує енергію на весь день, а рецепт не викликає складності навіть у новачків кулінарії. Готувати кашу можна як на воді, так і на молоці, як у солодкому варіанті, так і як гарнір.

Борошно: корисна випічка

З амарантового борошна печуть хліб, печиво, коржики, здобу і навіть роблять макарони. Борошно з цієї рослини можна додавати у випічку як додаток до інших видів, щоб збільшити користь продукту та урізноманітнити рецепт. Навіть 30% борошна з амаранту у складі випічки дозволить зробити його в кілька разів багатшим.

Насіння: універсальна добавка

Найлегший і найпростіший спосіб додати амарант до раціону — почати використовувати насіння для приготування різних страв. Особливість цього методу в тому, що вам не потрібно робити основу, а достатньо додати насіння вже готові каші, супи або салати. В даному випадку амарант використовується як смачне доповнення до їжі та збільшує її корисні якості. Легкий горіховий смак є універсальним, поєднується з безліччю інгредієнтів. Особливо вдалими будуть комбінації амаранту та:

— салату з помідорів та огірків;

— супу-пюре із бобових;

— прісних капкейків.

Запропонувати конкретний рецепт неможливо, просто додайте в улюблені салат, кашу або запіканку чайну ложку насіння. Також насіння цієї рослини можна використовувати для декору різних страв. Відмінним варіантом будуть батончики із суміші мюслі, амаранту, ягід та горіхів.