Псилліум це висушені та подрібнені оболонки насіння подорожника. Буває як у вигляді борошна, так і грубішого помолу. У нього немає ні смаку, ні запаху, глютену в Псілліумі теж немає. Подорожник для виготовлення псилліума беруть не звичний придорожній, а подорожник блошний: його вирощують у Пакистані, Франції, Індії та Іспанії.
Здебільшого псилліум складається з розчинної клітковини, яка є живильним середовищем для корисної мікрофлори кишківника.
Може виникнути питання: Чим псилліум відрізняється від наших звичайних висівок? Дослідження показують, що різниця велика. Для порівняння: популярні в наших широтах висівки містять лише 15% клітковини, з яких лише 5% є розчинною. НЕ розчинна клітковина не розщеплюється травною системою, а захоплює відходи нашої життєдіяльності та виводить їх із організму. Розчинна клітковина переробляється корисними мікроорганізмами кишківника, вона необхідна їм як їжа. Саме тому псилліум вважається одним із найкращих засобів для лікування дисбактеріозу.
Цей продукт викликав великий інтерес у дієтологів, як засіб для схуднення. Засвоюваних вуглеводів у псиллиумі майже немає, тоді як у інших висівках їх міститься до 60%.
Борошно з лушпиння подорожника використовується для приготування випічки, млинців, оладок, булочок, котлет та інших страв. Вона практично не має смаку і не відчувається у готовому продукті. При цьому псиллиумом можна замінити як пшеничне борошно, а й використовувати його замість яєць, оскільки добавка має властивість желеутворювача, забезпечує в’язкість і клейкість продукту.