preloader

Чим шкідливий глютен?

Глютен – складний білок, що міститься в ячмені, житі, пшениці, вівсі. Він забезпечує харчування зародків культури на стадії зростання та розвитку. Назва походить від англійського gluten (glue – клей), тому в народі зустрічається інша назва – клейковина. Він не має кольору, запаху у сухому вигляді, але при з’єднанні з водою стає схожим на сірий кисіль.

Шкода глютену для організму пояснюється його впливом на системи організму, внутрішні органи:

Шкідливий для травлення. Потрапляючи в систему травлення, він проходить разом з їжею через шлунок, виявляється в тонкій кишці. Саме тут починається негативний вплив. Складний білок викликає роздратування, погіршує всмоктування поживних компонентів, роботу ворсинок, що покривають стінки тонкого кишечника.

Імунна система не може розпізнати цей вид білка, що виділяє антитіла для його знищення. Він, у свою чергу, дуже схожий на будову на клітини щитовидної залози, тканини серцево-судинної системи. Виходить, що разом із глютеном знищуються схожі тканини та клітини. Як наслідок, розвиваються такі хвороби, як зоб Хашимото, діабет першого типу, розсіяний склероз.

Імунна атака призводить до руйнування клітин кишечника, порушення роботи травлення. Можливе виникнення таких проблем: метеоризм, запори, діарея, алергія.

Особлива шкода організму глютен приносить після 40 років. Тіло перебудовується, відбувається зміна роботи багатьох систем. В результаті він перестає засвоюватися, клейковина осідає на стінках кишківника, позбавляє його можливості активно всмоктувати поживні речовини.

Головною властивістю глютена є здатність склеювати інші білки у єдиний комплекс. Борошно з високим вмістом білка вважається найкращим і цінується в пекарній промисловості… Але чи збігаються технологічні критерії якості з оцінкою дієтологів?

На жаль, вони діаметрально протилежні! З позиції здорового харчування найкращим продуктом вважається той, у якому відсутній або зведений до мінімуму вміст глютену.