У Китаї слова "сніданок", "обід" та "вечеря" дослівно перекладаються як "рис вранці", "рис опівдні", "рис увечері". У Японії дієслово «є» і іменник «рис» позначаються одним ієрогліфом.
У чому ж така особливість цього продукту?
Рис – дуже корисний злак. Він містить масу вітамінів, у тому числі групи В, Е, РР та каротин. У рисі багато мікроелементів, навіть таких як селен, йод, кальцій та залізо – необхідних для підтримки імунітету та роботи головного мозку. Рис є джерелом незамінних амінокислот, а значить дозволяє організму людини побудувати білки без використання тваринної їжі, а значить – насичених тваринних жирів, тобто рис дає організму енергію без ризику виникнення атеросклеротичних бляшок. Рис не містить глютену, а значить не викликає алергії.
Існує легенда, яка пояснює, як рис потрапив на землю. Рис вважався їжею богів, і лише одного разу людині вдалося скуштувати цю страву. Однак зерен рису людині не дозволили взяти із собою і відправили на землю без них. Так би ніхто більше і не впізнав смаку рису, але п'яти у цієї людини були грубими, з тріщинами – у них і застрягло кілька білих зернят. З любов'ю та особливою ретельністю виростила людина ці зерна і поступово рис став доступним усім.
Трудовитрати на вирощування рису дуже великі. Вони у 40 разів більше, ніж на вирощування кукурудзи та у 50 – пшениці.
Підраховано, що щорічно у всьому світі з'їдається приблизно 700 мільйонів тонн рису.
Щоб забезпечити таку кількість, на етапах вирощування та обробки рису зайнято приблизно 1 мільярд людей, тобто кожен шостий житель планети.
Рис дуже люблять лікарі-гастроентерологи. Справа в тому, що рисовий відвар має м'яку обволікаючу дію і допомагає добре і швидко гоїтися будь-яким пошкодженням слизової оболонки шлунка, у тому числі - виразкам.